Nejnovější

Píšete do šuplíku?
14.03.2017

Píšete do šuplíku? Napište nám!

Rádi čtete? Rádi píšete? A co zkusit psaní o knihách? Napište nám recenze/hodnocení/své dojmy a pocity ke knihám, které vás potěšily a pobavily. Nebo naopak rozčílily!

Naruto, Sakura a Sasuke
16.08.2017

Koutek japonského komiksu 2 - Naruto, aneb Kronika mladého nindži

Naruto je protivný, drzý a líný výrostek s nevalnými studijními výsledky. Mimoto je to také sirotek a nikdo ve vsi mu nemůže přijít na jméno. Vlastně se dá říci, že kdyby nestudoval ve škole pro nindži, asi by na něm nebylo nic zajímavého.

Paulo Coelho
15.08.2017

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci 2. poloviny srpna)

Také v druhé polovině srpna slaví narozeniny spousta výborných autorů. Připomeňte si vaše oblíbence – nebo zkuste prozkoumat tvorbu někoho nového!

Trojhra
15.08.2017

Čtenářská recenze: Blanka Hošková - Trojhra

Trojhra, to je inspirující název od úžasné profesionálky Blanky Hoškové. Spisovatelka nás ve své novince seznamuje s nejistou Aničkou, sebevědomou Kamilou a milencem obou žen.

Letní osvěžení
11.08.2017

Letní osvěžení – akční ceny na thrillery, krimi, detektivky a krvavé romány

Máme srpen a venku pořád panuje vražedné vedro. Zchlaďte se nějakým pěkným, tlustým thrillerem, ze kterého vám poběží mráz po zádech!

Malin Persson Giolito
10.08.2017

Švédské krimi Tekutý písek získává prestižní literární cenu

Autorka knihy Tekutý písek, originálního švédského thrilleru s aktuální tématikou, právě obdržela další prestižní ocenění.

Poslední výročí
10.08.2017

Čtenářská recenze: Liane Moriarty - Poslední výročí

Sophie je úspěšná a oblíbená žena se spoustou kamarádek a skvělými rodiči. K absolutnímu štěstí jí chybí už jenom jedna věc - muž. Čtyřicítka se pomalu blíží, ale děti stále nikde, což Sophie nese, vzhledem k tikajícím biologickým hodinám a pohledům na své vrstevnice obklopené rodinami, poměrně těžko. Určitou zlost ale má i na sebe; před lety opustila Thomase, toho nejhodnějšího muže, kterého kdy poznala. Všechno se ale obrátí vzhůru nohama, když se jí náhle vrátí zpátky do života kvůli dopisu od jeho mrtvé tetičky Connie.

One piece
09.08.2017

Koutek japonského komiksu 1 - Úvod, aneb Není se čeho bát

Nebudu zastírat, že japonský komiks (manga) je pro mě srdeční záležitostí. Na druhou stranu si nechci nic nalhávat – vím, že je to také fenomén pro nezasvěcence skoro neproniknutelný. Za cíl této minisérie článků bych si tedy chtěl vytyčit alespoň malou „nalejvárnu“ pro nedotčenou veřejnost, ve které představím několik nejznámějších sérií (dostupných v tuzemsku) - a snad i někoho přesvědčím, že se tu opravdu není čeho bát.

Léto s nakladateli
04.08.2017

Léto s nakladateli pokračuje!

Akce Léto s nakladateli pokračuje i v srpnu! Vybrané tituly najdete za akční ceny jedině u nás. Pro více informací čtěte směle dál!

CONEC 2017
07.08.2017

CONEC 2017 - brněnský festival fanoušků sci-fi, fantasy a orientu

Srdečně vás zveme na letošní, v pořadí již pátý con pro fanoušky sci-fi, fantasy, orientální kultury a seriálů CONEC 2017. Con se bude konat od 10. do 13. srpna v areálu ZŠ Horníkova 1 v Brně.