Nejnovější

Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku
23.02.2018

Recenze - Jiří Hájíček: Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku

Holínky, jezeďáci, kořalka, Dukovany a okresní přebor ve fotbale. Jiří Hájíček zná svoje selský baroko důkladně a ani ve Vzpomínkách na jednu vesnickou tancovačku od svého tématu neuhýbá.

Tomáš Šebek
22.02.2018

Beseda a autogramiáda s Tomášem Šebkem

Tentokrát zveme na autogramiádu autora, který je spisovatelem vlastně jen mimochodem. Tomáš Šebek je především lékař, který tráví svůj život pomáháním těm nejpotřebnějším.

Ogangie
21.02.2018

Čtenářská recenze: Ivan Matoušek - Ogangie

Místy archaický větný slovosled, upomínající na Vladislava Vančuru a nutící občas čtenáře k přetransformování do „normální“ češtiny. Do groteskní postsrozumitelnosti zašifrovaný příběh, odolávající všem pokusům o analýzu dle tradičních recenzních postupů. Literární krkolomno, hlavolam náznaků, lingvistická ekvilibristika a prozaická báseň par excellence...

Epidemie slev
20.02.2018

Black Friday poražen - skutečná epidemie slev přichází!

Přichází knižní slevová epidemie! Neuvěřitelné slevy na stovky titulů platí do konce března. Chcete vědět víc?

Spojené státy japonské
19.02.2018

Recenze - Peter Tieryas: Spojené státy japonské

Fašisté vyhráli druhou světovou válku, Němci obsadili Evropu a Japonsko si za použití jaderných zbraní podrobilo Spojené státy (a také půlku Asie, ale ta nikoho nezajímá). Je čtyřicet let po válce. Američané přijali japonská jména a víru ve zbožštělého císaře, americkými městy se plíží agenti tajné policie Tokkó, hranice střeží obří roboti a napříč císařstvím vládne všeobecný blahobyt – a politické dusno. Vítejte ve Spojených státech japonských.

Miroslav Donutil
16.02.2018

Autogramiáda Miroslava Donutila

Srdečně zveme na autogramiádu známého herce Miroslava Donutila, který 20. února 2018 představí svůj nový životopis, nazvaný Pan herec.

Chuck Palahniuk
14.02.2018

Bux gratuluje k narozeninám (oslavenci 2. poloviny února 2018)

Jako každé dva týdny, Bux gratuluje k narozeninám českým i světovým spisovatelům. V druhé polovině února slaví třeba Hana Marie Körnerová nebo Chuck Palahniuk.

Monografie Jana Švankmajera
13.02.2018

Co bude vycházet - konec února 2018

Co si pro nás připravili nakladatelé na druhou polovinu února? Nejžhavější knižní novinky najdete právě zde, v Literární kavárně na Buxu!

Jaroslav Kmenta
12.02.2018

Beseda a autogramiáda ke knize Boss Babiš

Andrej Babiš je jméno, které přitahuje investigativce již několik let, loni o něm dokonce vydal novou publikaci nejznámější český investigativní žurnalista, Jaroslav Kmenta. Kmentova kniha Boss Babiš dosáhla nebývalého čtenářského ohlasu a stala se jednou z nejprodávanějších publikací roku 2017. Nyní chystá Kmenta ke knize besedu, spojenou s autogramiádou.

Naboso
09.02.2018

Čtenářská recenze: Kateřina Jirková - Naboso

Bosé nohy na přebalu útlé knížky slibují čtivou odlehčenou zábavu ve formě vtipných povídek a fejetonů. Naboso dává šanci i nečtenářům, kterým neubíhá cesta vlakem, nebo čtenářům, kterým padá únavou kniha na obličej dříve, než stačí přečíst první stranu. Nebojte se, milá paní Kateřina vás usnout nenechá. Pěkně si vás podá svými trefnými postřehy a příběhy ze života, které jste možná někdy sami prožili.